Prostřední Bečva leží východním směrem od Rožnova pod Radhoštěm. Obcí protéká řeka Rožnovská Bečva, která odděluje Beskydy od Vsetínských vrchů. Beskydy se zvedají na severu nad obcí, Vsetínské vrchy na jižní straně. Do katastru obce náleží i osady a chaty, které jsou roztroušené v okolních údolích a na svazích okolních kopců. Z Prostřední Bečvy vede silnice na Pustevny. Je to nejvyhledávanější místo v Moravskoslezských Beskydech. Na Pustevnách je rozsáhlý lyžařský areál s řadou vleků a běžeckých stop. Najdeme tady sjezdovky různého stupně obtížnosti. V zimě tady působí lyžařská a snowboardová škola. Pustevny jsou výchozím bodem nejnavštěvovanější turistické hřebenové trasy vedoucí kolem sochy Radegasta na vrchol Radhoště ( 1129 m.n.m.), kde najdeme dřevěný kostelík a bronzové sousoší Cyrila a Metoděje. Hřebenová trasa vede kolem vyhlídkového altánu Cyrilka. Za příznivého počasí je odtud vidět nejvyšší horu Beskyd, Lysou horu (1328 m.n.m.) Nedaleko Pusteven je vrchol Čertův mlýn ( 1206 m.n.m.), který je opředen pověstmi o čertech. Kolem tohoto vrcholu je stejnojmenná přírodní rezervace o rozloze 195 hektarů, kde jsou smrkové porosty pralesovitého typu, pseudokrasové jevy. Tato rezervace slouží také jako útočiště rysa ostrovida. Prostřední Bečva také patří k vyhledávaným rekreačním střediskům. Na území obce jsou kempy, hotely a rekreační střediska. V teplých letních dnech můžeme využít místní koupaliště a nebo se vypravit do nedaleké Horní Bečvy a osvěžit se ve stejnojmenné vodní nádrži. V obci najdeme také ranč s chovem koní a jízdárnou. Nedaleko obce je chráněná přírodní rezervace Pod Juráškou. Najdeme tady rašelinné louky s výskytem chráněných rostlin, zejména masožravou rosnatku okrouhlolistou.
Na území dnešní obce vznikaly první usedlosti od 16. století. Obec patřila k rožnovskému panství. Jako samostatná je obec od 18. století. V první polovině 18. století byla do údolí Bacov přemístěna z Hutiska sklářská huť. Později byla tato huť přestěhována do údolí Kněhyně kde pracovala do poloviny 19. století. V druhé polovině 19. století, se pro chudobu, z obce do Ameriky vystěhovala řada jejích obyvatel. V obci najdeme pomník Otakara Šimurdy, popraveného za spolupráci s partyzány.
Na Pustevnách jsou dřevěné horské chaty postavené v letech1891 až 1900. Chaty Libušín a Maměnka byly postaveny na základě návrhu architekta Dušana Jurkoviče a jedná se o národní kulturní památku. V jídelně Libušína jsou nástěnné malby zbojníků podle návrhů malíře Mikoláše Alše.
Dostupné autem po celý rok
_(hide) ↑